De excursies zijn in blauw weergegeven
BZ
    =  Bezoekerscentrum (ter plekke te boeken). 
VVV =  VVV kantoor Reeweg - Reserveren bij kantoor VVV, tel. 0519 - 531 233.
LW   =  Activiteiten voor kinderen en jongeren, georganiseerd door Lytje Willem


Vandaag:

22    Kallemooispelletjes - Willemshof
22    Excursie Bezoek eendenkooi - BZ, 14.00 uur
22    Live muziek op het terras - Het Aude Beuthus, 16.00 uur

Morgen:

23    Excursie Balgexpres - BZ, 10.00 uur
23    Zitting notaris Hellema - Dorpshuis, 10.30 - 12.45 uur
23    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur

Donderdag:

24    Excursie Grazers in de duinen  - BZ, 09.30 uur
24    Excursie Broedvogelexcursie - BZ, 09.30 uur
24    Excursie Balgexpres - BZ, 10.00 uur
24    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
24    Excursie Bezoek eendenkooi - BZ, 14.00 uur

25    Excursie Balgexpres - BZ, 11.00 uur
25    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
25/27 Weekendschool Baljee te gast op het eiland
26    Dag van het Nationaal Park - Bezoekerscentrum
26    Excursie Huifkartocht naar meeuwenkolonie - BZ, 10.00 uur
26    Excursie Juttersgeluk - BZ, 11.00 uur
26    Excursie Leer het eiland fietsend kennen - VVV, 11.00 uur
26    Excursie Balgexpres - BZ, 11.30 uur
26    Excursie Culturele fietstocht - BZ, 13.30 uur
26    Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
26    Excursie Balgexpres - BZ, 14.00 uur
26    Lezing 'Trouwe wachters' - Duinzicht, 20.00 uur
27    Excursie Vogels kijken voor beginners- VVV, 08.00 uur
27    Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
27    Excursie Balgexpres - BZ, 13.00 uur
28    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
29    Excursie Vogels kijken voor beginners - VVV, 10.00 uur
29    Excursie Broedvogelexcursie - BZ, 13.30 uur
29    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
29    Excursie Balgexpres - BZ, 14.00 uur
29    Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
29    Veerbootcafé - Dorpshuis, 10.30 - 17.30 uur
30    Broeder Paulus vertelt - Bibliotheek, 10.30 uur
30    Excursie Leer het eiland fietsend kennen - VVV, 11.00 uur
30    Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
30    Excursie Balgexpres - BZ, 14.30 uur
30    Excursie Balgexpres - BZ, 17.00 uur
31    Excursie Plantenexcursie - VVV, 11.00 uur
31    Excursie Broedvogelexcursie- BZ, 13.30 uur
31    Excursie Huifkartocht  - BZ, 14.00 uur
31    Excursie Bezoek eendenkooi - BZ, 14.00 uur
31    Excursie Balgexpres - BZ, 15.00 uur


- Juni

1/2  Jubileum Zang- en Muziek Festival Schiermonnikoog 2018
02   Excursie Leer het eiland fietsend kennen - VVV, 11.00 uur
02   Excursie Juttersgeluk - BZ, 11.00 uur
02   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
02   Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
02   Excursie Balgexpres - BZ, 16.00 uur
02   Film 'Achter de duinen' (over Vredenhof) - Dorpshuis, 20.00 uur
03   Excursie Wadexcursie - VVV, 07.00 uur
03   Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
03   Excursie Balgexpres - BZ, 17.00 uur
06   Ophalen oud papier vanaf 19.00 uur
09   Bunkerdag op Schiermonnikoog
12   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
13   Zitting notaris Hellema - Dorpshuis, 10.30 - 12.45 uur
13   Filmhuis: Film over eilandhistorie (Bezetting en bevrijding) - Dorpshuis, 20.00 uur
16/17  De Schiere Muziek Ronde - diverse locaties

16   Try out voorstelling van Paul de Leeuw ('Vette Pech') - COS
16   Schiermonnikoog op tv - NPO 2, 11.00 uur
16   Concert Michael Grube (viool) - St. Egbertkapel, 20.30 uur
17   Haring om de Noord - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
17   Open huis Rariteiten Kabinet - Oude Koloniehuis, 17.00 - 20.00 uur
19   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
23   VV De Monnik bestaat 85 jaar
23   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 11.00 uur
26   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
27   Zitting notaris Hellema - Dorpshuis, 10.30 - 12.45 uur


- Juli

03   Start bouw van 'de walvis' (oplevering op 21 juli) 
03   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
04   Shantykoor - Muziekkoepel, 21.00 uur
05   Start bouw van reusachtige walvis - Wad bij jachthaven
05   Eerste Struunmarkt van dit seizoen - Dorp, vanaf 19.00 uur
       De struunmarkt is er iedere donderdagavond t/m 30 augustus
07   Concert door Agatino Scuderi (gitaar) - Sint Egbertkapel
7/8  Dertiende Beachsoccer Toernooi
09   Films in het Dorpshuis 
10   Leerlingen groep 7 en 8 bouwen mee aan walvis - Wad bij jachthaven
10   Ringsteken - Langestreek, 19.45 uur
11   Concours Hippique - Knuppeldam, 10.00 - 16.45 uur 
11   Zitting notaris Hellema - Dorpshuis, 10.30 - 12.45 uur
11   Op 11 en 12 juli werken aan bouw walvis - Wad bij jachthaven
11   Musical eilander basisschool - Dorpshuis, 19.00 uur 
14   Cabaretvoorstelling 'David komt op Verhaal' - Dorpshuis, 20.00 uur
15   Tuinconcert - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
16   Films in het Dorpshuis
17   Films in het Dorpshuis
16   T/m 20 juli: Strand opruimen en juttersgeluk, 11.00 - 13.00 uur en 14.00 - 16.00 uur
21   Begin zomervakantie eilander basisschool (tot 26 augustus)
21   Oplevering van 'de walvissen' - Wad bij jachthaven, vanaf 12.00 uur
21   Concert door Pieter Wilkens - COS, 21.00 uur
23   Films in het Dorpshuis
24   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
24   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
25   Films in het Dorpshuis
27   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 14.00 uur
27   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 19.00 uur 
28   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 11.00 en 15.00 uur 
28   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur
28   SchierSong Festival - Seedune, 20.00 uur
29   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 15.00 uur 
29   Afsluiting SchierSong Festival - Paal 3, 20.00 uur
30   Films in het Dorpshuis
30   Open Tennistoernooi (t/m 2 augustus)
31   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
31   'Kom dansen dan'- Berkenplas, 20.00 uur


- Augustus

01   Films in het Dorpshuis
01   Fiets- en Wandel-editie Eilandvierdaagse
02   Boskalis Beach cleanup Tour 2018
2/6  Afrikaanse Percussie, Muziek & Dans Workshop
t/m 02  Open tennistoernooi
04   Cabaretvoorstelling - Dorpshuis, 20.00 uur
05   Muziek aan de Plas - Berkenplas, 20.00 uur
05   Slikslee Kampioenschap - Jachthaven, 19.00 uur
06   Films in het Dorpshuis
07   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
08   Films in het Dorpshuis
11   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 11.00 uur
11   Cabaretvoorstelling - Dorpshuis, 20.00 uur
13   Films in het Dorpshuis
14   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
15   Films in het Dorpshuis
18   Zonnetelescoop - Camping Seedune, 11.00 - 14.00 uur
18   Dixielunch - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
18   Cabaretvoorstelling - Dorpshuis, 20.00 uur
20   Films in het Dorpshuis
21   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
21   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
21   Nachttelescoop - Camping Seedune, 12.00 - 01.00 uur
22   Films in het Dorpshuis
25   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur
26   Filmhuis aan Zee - Dorpshuis, 20.00 uur
27   Films in het Dorpshuis
28   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
29   Films in het Dorpshuis


- September

01   Start van het Zeekunst Festival
01   Concert 'Current' - COS, 21.00 uur
3 tm 6 Primitief Stoken - Hjirre en Kunstfaam, 10.30 uur
04   Workshop poëzie - Bibliotheek, 09.30 - 12.00 uur
4/6  Masterclass Zee Schilderen - Atelier Schier
7/8  Theater De Potvis - buitenvoorstelling bij Paviljoen Paal 3
7/9  Optreden KNIJN - Het Aude Beuthus, 21.00 uur
08   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
11/13 Masterclass Zee Schilderen - Atelier Schier
11   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 11.00 uur
11   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
12   Workshop poëzie - Bibliotheek, 09.30 - 12.00 uur
15   Lezing over niet bestaande vogels - Hotel Van der Werff, 20.30 uur
16   Opera om de Noord - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
18   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
22   Bekendmaking winnaar Poëzie wedstrijd - Got Tjark, 16.00 uur
22   'Skaad oer it Waad' (muziek) - Bank van Banck, 19.30 uur
23   Kelnerrace  
23   Laatste openingsdag paviljoen Paal 3
26   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur


- Oktober

Oktober: Maand van de geschiedenis
01   Start inschrijving voor Monnikenloop 2019
16   Films in het Dorpshuis
16   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
20   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur
21   Concert NNO - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
23   Films in het Dorpshuis
25   Films in het Dorpshuis


- November

01   November wandelmaand
06   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur (begroting)
06   Film in het Dorpshuis in kader van Wandelmaand, 20.00 uur
08   Publieksavond Nationaal park - Dorpshuis, 20.00 uur
09   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
10   Devil's Trail 2018
13   Film in het Dorpshuis in kader van Wandelmaand, 20.00 uur
24   Feest met Sint en Pieten - Dorpshuis, 15.00 - 16.30 uur
27   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur
30   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur


- December

04    Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
11    Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
22    Films in het Dorpshuis
27    Bingo-avond Rotary - Dorpshuis, 20.00 uur
28    Filmfestival, diverse eilandfilms - Dorpshuis, 10.00 - 22.00 uur
29    Midwinterfestival 2018 - Dorpshuis, 12.00 - 22.00 uur
31    Oud & Nieuw - 20.00 - 03.00 uur


2019

- Januari

02    Films in het Dorpshuis
03    Films in het Dorpshuis


- Februari

01/02  Toneelweekend eilander toneelvereniging