De excursies zijn in blauw weergegeven
BZ
    =  Bezoekerscentrum (ter plekke te boeken). 
VVV =  VVV kantoor Reeweg - Reserveren bij kantoor VVV, tel. 0519 - 531 233.
LW   =  Activiteiten voor kinderen, verzorgd door Lytje Willem


Vandaag:

16   Film Incredibles 3 - Dorpshuis, 19.00 uur
16   LW: Lasergame (6 - 11 jaar) - Berkenplas, 19.00 uur
16   Film Jurassic World - Dorpshuis, 19.00 uur
16   LW: Lasergame (12 -16 Jaar) - Berkenplas, 20.30 uur
16   Films in het Dorpshuis

Dinsdag:

17   LW: Beestenbende (4 - 12 jaar) - Kittiwake, 10.00 uur
17   Excursie Bosgeheimen voor kleuters - BZ, 10.00 uur
17   Yoga aan zee - strand einde Badweg, 10.00 uur (06 - 2896 1215)
17   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
17   Excursie Grazers in de duinen - BZ, 14.00 uur
17   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
17   Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
17   LW: Komt dat schot (8 - 14 jaar) - VV De Monnik, 15.00 uur
17   Excursie Balgexpres - BZ, 17.30 uur
17   Excursie Wadexcursie - BZ, 19.00 uur
17   LW: Schaakcafé (6 - 16 jaar) - Tox Bar, 19.30 uur
17   Arthouse film - Dorpshuis, 20.00 uur
17   Wijnproeverij - Kleur aan Zee, 20.00 uur
17   Lezing geschiedenis van het eiland - Hotel Van der Werff, 20.00 uur

Woensdag:

T/m 20 juli: Strand opruimen en juttersgeluk, 11.00 - 13.00 uur en 14.00 - 16.00 uur
18   Excursie Balgexpres - BZ, 08.30 uur
18   Spreekuur burgemeester en wethouders - 09.00 - 10.00 uur (op afspraak: 0519 - 535050)
18   Spreekuur schuldhulpverlening - (op afspraak, bel tussen 09.00 - 11.00 uur: 0511 - 426161)
18   Welzijnswerk: Koffie drinken in de Pluktuin - 10.00 uur
18   LW: Cakepoppies (5 - 12 jaar) - Tox Bar, 10.00 uur
18   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
18   LW: Robin Hoodies (12 - 16 jaar) - Berkenplas, 14.00 uur
18   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
18   Excursie Vogels kijken - BZ, 14.30 uur
18   Film Incredibles 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
18   Excursie Balgexpres - BZ, 19.00 uur
18   Film Jurassic World - Dorpshuis, 19.00 uur
18   LW: Vuurtjes (AL) - Terras Noderstraun, 20.00 uur
18   Film Mama Mia here we go again - Dorpshuis, 21.30 uur
18   Excursie Avondwandeling - BZ, 22.00 uur

19   Excursie Wadexcursie - VVV, 08.00 uur
19   Excursie Balgexpres - BZ, 09.00 uur
19   Excursie Kleine beestjes - BZ, 10.00 uur
19   LW: Knoop die knoop (5 - 12 jaar) - Oerrr bos bij Berkenplas, 10.00 uur
19   Tekenwandeltocht - Galerie Ogygia, 10.30 uur
19   Excursie Fietstocht met verhalen (Duits) - VVV, 11.00 uur 
19   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
19   Excursie Jutterstocht - BZ, 14.00 uur
19   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
19   Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
19   LW: Waterpret (6 - 14 jaar) - Zwembad, 15.00 uur
19   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur (en muziek bij It Aude Beuthus)
20   Excursie Balgexpres - BZ, 09.30 uur
20   Excursie Wandeling Om de West - BZ, 10.00 uur
20   Excursie Wadexcursie - VVV, 10.00 uur
20   LW: Harde woei (8 - 16 jaar) - Strand Badweg, 12.00 uur
20   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
20   Excursie Avondwad - BZ, 21.00
20   LW: Jeugdsoos (12 - 16 jaar) - Kittiwake, 21.00 uur
21   Begin zomervakantie eilander basisschool (tot 26 augustus)
21   Excursie Balgexpres - BZ, 10.00
21   LW: Panna! (8 - 14 jaar) - VV De Monnik, 10.00 uur
21   Excursie Wadexcursie (Duits) - VVV, 10.00 uur
21   Excursie Rifzwerftocht - BZ, 10.30 uur
21   Oplevering van 'de walvissen' - Wad bij jachthaven, vanaf 12.00 uur
21   Excursie Huifkartocht - BZ, 14.00 uur
21   Excursie Bezoek aan eendenkooi - BZ, 14.00 uur
21   Ledenvergadering 't Heer & Feer, Dorpshuis, 14.30 uur
21   LW: Disco (6 - 11 jaar) -Kittiwake, 19.00 uur
21   LW: De jongens tegen de meisjes (12 - 16 jaar) - Kittiwake, 21.00 uur
21   Concert door Pieter Wilkens - COS, 21.00 uur
21   Blues aan de Plas - Berkenplas, 20.30 uur.
22   Yoga aan zee - strand einde Badweg, 08.30 en 10.00 uur (06 - 2896 1215)
22   Excursie Balgexpres - BZ, 10.00 uur
22   Excursie Wadexcursie - VVV, 11.00 uur
22   Excursie Huifkartocht - BZ, 13.00 uur
22   LW: Schietcompetitie (8 - 16 jaar) - Strand Badweg, 13.00 uur
22   LW:  Bingo (AL)  Landal Vitamaris, 19.00 uur
22   LW: Levend Cluedo (12 - 16 jaar) - Landal Vitamaris, 21.00 uur
23   Excursie Vogels kijken voor beginners (Duits) - VVV, 07.00 uur
23   Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
23   Film Incredibles 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
23   Film Jurassic World - Dorpshuis, 19.00 uur
23   Film Mama Mia here we go again - Dorpshuis, 21.30 uur
24   Excursie Vogels kijken voor beginners - VVV, 08.00 uur
24   Yoga aan zee - strand einde Badweg, 10.00 uur (06 - 2896 1215)
24   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
24   Brandweeroefening in het Koningshuis (Nieuwestreek 1), 20.00 uur
24   Arthouse film - Dorpshuis, 20.00 uur
24   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
25   Excursie Plantenexcursie - VVV, 11.00 uur 
25   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
25   Film Hotel Transylvania 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
25   Film Mama Mia here we go again - Dorpshuis, 21.30 uur
26   Excursie Fietstocht met verhalen (Duits) - VVV, 11.00 uur
26   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
26   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur (en muziek bij It Aude Beuthus)
27   Excursie Vogels kijken voor beginners - VVV, 11.00 uur
27   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 14.00 uur
27   Full Moon Verduisteringsparty - Paviljoen 3, 19.00 uur
27   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 19.00 uur 
28   Excursie Jutten en schelpen zoeken (Duits) - VVV, 11.00 uur
28   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 11.00 en 15.00 uur 
28   Cabaretvoorstelling 'Mien Mienskip' - Dorpshuis, 20.30 uur
28   Filmhuis: Film over eilandhistorie - Dorpshuis, 20.00 uur
28   SchierSong Festival - Seedune, 20.00 uur
29   Yoga special - strand einde Badweg, 06.00 uur (06 - 2896 1215)
29   Yoga aan zee - strand einde Badweg, 10.00 uur (06 - 2896 1215)
29   Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
29   Locatietheater 'Bleekneusjes' - 15.00 uur 
29   Afsluiting SchierSong Festival - Paal 3, 20.00 uur
30   Excursie Wadexcursie (Duits) - VVV, 07.00 uur
30   Excursie Leer het eiland fietsend kennen - VVV, 11.00 uur
30   Film Hotel Transylvania 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
30   Film Mission Impossible: Fall out - Dorpshuis, 21.30 uur
30   Open Tennistoernooi (t/m 2 augustus)
31   Excursie Wadexcursie - VVV, 07.00 uur
31   Excursie Fietstocht met verhalen (Duits) - VVV, 11.00 uur
31   Yoga aan zee - strand einde Badweg, 10.00 uur (06 - 2896 1215)
31   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur


- Augustus

01   Excursie Wadexcursie (Duits) - VVV, 07.00 uur
01   Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
01   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
01   Film Hotel Transylvania 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
01   Film Mama Mia here we go again - Dorpshuis, 19.00 uur
01   Film Mission Impossible: Fall out - Dorpshuis, 21.30 uur
01   Fiets- en Wandel-editie Eilandvierdaagse
02   Excursie Wadexcursie - VVV, 07.00 uur
02   Excursie Jutten en schelpen zoeken (Duits) - VVV, 11.00 uur
02   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
02   Boskalis Beach cleanup Tour 2018 vanaf 10.00 uur
02   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur
2/5  Afrikaanse Percussie, Muziek & Dans Workshop
t/m 02  Open tennistoernooi
04   Excursie Wadexcursie (Duits) - VVV, 08.00 uur
04   Lectio Divina (oecumenische meditatie) - Got Tjark, 09.00 - 10.00 uur
04   Excursie Wadexcursie (Duits) - VVV, 08.00 uur
04   Excursie Jutten en schelpen zoeken - VVV, 11.00 uur
04   Cabaretvoorstelling - Dorpshuis, 20.00 uur
05   Excursie Wadexcursie - VVV, 09.00 uur
05   Slikslee Kampioenschap - Jachthaven, 19.00 uur
05   Muziek aan de Plas - Berkenplas, 20.00 uur
06   Film Incredibles 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
06   Film Mama Mia here we go again - Dorpshuis, 19.00 uur
06   Film Mission Impossible: Fall out - Dorpshuis, 21.30 uur
07   Wijnproeverij - Kleur aan Zee, 20.00 uur
07   Arthouse film - Dorpshuis, 20.00 uur
08   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
08   Film Hotel Transylvania 3 - Dorpshuis, 16.00 uur
08   Film Mission Impossible: Fall out - Dorpshuis, 21.30 uur
09   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
09   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur
11   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 11.00 uur
11   Cabaretvoorstelling 'Mien Mienskip' - Dorpshuis, 20.30 uur
13   Films in het Dorpshuis
14   Wijnproeverij - Kleur aan Zee, 20.00 uur
14   Lezing geschiedenis van het eiland - Hotel Van der Werff, 20.00 uur
14   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
15   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
15   Films in het Dorpshuis
16   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
16   Tekenwandeltocht - Galerie Ogygia, 10.30 uur
16   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur
18   Zonnetelescoop - Camping Seedune, 11.00 - 14.00 uur
18   Dixielunch - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
18   Cabaretvoorstelling 'Mien Mienskip' - Dorpshuis, 20.30 uur
20   Films in het Dorpshuis
21   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
21   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
21   Nachttelescoop - Camping Seedune, 12.00 - 01.00 uur
21   Wijnproeverij - Kleur aan Zee, 20.00 uur
22   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
22   Films in het Dorpshuis
23   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
23   Strúnmarkt - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur
25   Filmhuis: Twee films ('Henriette, een vedette' en 'Op de Bonnefooi') - Dorpshuis, 20.00 uur
27   Films in het Dorpshuis
28   Film in het Dorpshuis, 20.00 uur
29   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
29   Films in het Dorpshuis
30   Laatste Struunmarkt van dit seizoen - Centrum dorp, 19.00 - 21.00 uur
31   'Kom dansen dan' - Berkenplas, 20.00 uur


- September

01   Start van het Zeekunst Festival
01   Lectio Divina (oecumenische meditatie) - Got Tjark, 09.00 - 10.00 uur
01   Concert 'Current' - COS, 21.00 uur
3 tm 6 Primitief Stoken - Hjirre en Kunstfaam, 10.30 uur
04   Workshop poëzie - Bibliotheek, 09.30 - 12.00 uur
4/6  Masterclass Zee Schilderen - Atelier Schier
05   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
06   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
06   Ledenvergadering De Sintrale - (locatie volgt nog), 20.00 uur
7/8  Theater De Potvis - buitenvoorstelling bij Paviljoen Paal 3
7/9  Optreden KNIJN - Het Aude Beuthus, 21.00 uur
08   Concert 'Steeuwsaun' - COS, 20.30 uur
10   Begin van Avondvierdaagse op het eiland
11/13 Masterclass Zee Schilderen - Atelier Schier
11   Verhaal op de Pluktuin - Heereweg 2, naast boerderij De Branding, 11.00 uur
11   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
12   Workshop poëzie - Bibliotheek, 09.30 - 12.00 uur
12   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
13   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
13   Slotavond Avondvierdaagse
14/16  Yogafestival
15   Lezing over niet bestaande vogels - Hotel Van der Werff, 20.30 uur
16   Opera om de Noord - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
18   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
19   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
20   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur
22   Bekendmaking winnaar Poëzie wedstrijd - Got Tjark, 16.00 uur
22   'Skaad oer it Waad' (muziek) - Bank van Banck, 19.30 uur
23   Kelnerrace  
23   Laatste openingsdag paviljoen Paal 3
26   Cultuur historische dorpswandeling olv Arend Maris, VVV, 14.00 uur
26   Filmhuis aan Zee ('Stiller om de Noord' en 'Waddenvereniging 50 jaar')  - Dorpshuis, 20.00 uur
27   Excursie Natuurexcursie olv Kees van der Wal - VVV, 13.30 uur


- Oktober

Oktober: Maand van de geschiedenis
01   Film 'Stiller om de Noord' van Jan Loman - Dorpshuis, 10.30 uur
01   Start inschrijving voor Monnikenloop 2019
02   Fietstocht langs alle haiku's van Jan Loman, 10.30 uur
03   Haiku workshop - Bibliotheek, 10.30 uur
16   Films in het Dorpshuis
16   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
20   Filmhuis: Jan Vrijman, Godfried Bomans en Winter op Schier) - Dorpshuis, 20.00 uur
21   Concert NNO - Hotel Brasserie Om de Noord, 14.00 uur 
23   Films in het Dorpshuis
25   Films in het Dorpshuis
26   Muziekoptreden 'Simpel Zat'- It Aude Bethus, 21.30 uur
27   Muziekoptreden 'Simpel Zat'- It Aude Bethus, 21.30 uur


- November

01   November wandelmaand
06   Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur (begroting)
06   Film in het Dorpshuis in kader van Wandelmaand, 20.00 uur
08   Publieksavond Nationaal park - Dorpshuis, 20.00 uur
09   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
10   Devil's Trail 2018
13   Film in het Dorpshuis in kader van Wandelmaand, 20.00 uur
24   Feest met Sint en Pieten - Dorpshuis, 15.00 - 16.30 uur
27   Filmhuis: Films ('De laatste jacht'en 'Eilanders van weleer') - Dorpshuis, 20.00 uur
30   Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur


- December

04    Vergadering Ons Belang - Dorpshuis, 20.00 uur
11    Vergadering Gemeenteraad - Gemeentehuis, 20.00 uur
22    Films in het Dorpshuis
27    Bingo-avond Rotary - Dorpshuis, 20.00 uur
28    Filmfestival, diverse eilandfilms - Dorpshuis, 10.00 - 22.00 uur
29    Midwinterfestival 2018 - Dorpshuis, 12.00 - 22.00 uur
29    Filmhuis: Première 'Eiland vrouwen' - Dorpshuis
31    Oud & Nieuw - 20.00 - 03.00 uur


2019

- Januari

02    Films in het Dorpshuis
03    Films in het Dorpshuis


- Februari

01/02  Toneelweekend eilander toneelvereniging